Варонежская лёгкаатлетка выйграла серабро чэмпіянату Еўропы сярод інвалідаў

Антаніна Баранава саступіла толькі спартсменцы з Украіны.

Спартсменка з Варонежа Антаніна Баранава стала сярэбраным прызёрам у штурханні ядра на чэмпіянаце Еўропы ІПС (Интернатионал Паралымпиц Цоммиттее) па лёгкай атлетыцы, які стартаваў 19 жніўня ў горадзе Суёнсі, Вялікабрытанія.

Спартсмен-інструктар рэгіянальнага Цэнтра падрыхтоўкі зборных каманд Антаніна Баранава паказала вынік 12,69 м. Яе абыйшла толькі лёгкаатлетка з Украіны Анастасія Міснік, яе вынік 12,73 м, паведаміў сайт Цэнтра спартыўнай падрыхтоўкі зборных каманд Варонежскай вобласці.

Зборная Расіі лідзіруе ў турніры. За тры дні наша каманда заваявала 38 медалёў: 16 залатых, 14 сярэбраных і 8 бронзавых. На другім месцы з 26 медалямі каманда з Великобртании, на трэцім месцы з 20 медалямі зборная Германіі.

Антаніна Баранава атрымала месца ў зборнай пасля перамогі на чэмпіянаце Расіі, які прайшоў у Саранску ў ліпені. У мінулым годзе дзяўчына ўжо выйгравала чэмпіянат краіны і стала сярэбраным прызёрам чэмпіянатаў Еўропы і свету. Па выніках мінулага года Антаніна Баранава стала пятай у рэйтынгу лепшых спартсменаў па адаптыўным відах спорту.